Tutustu syksyn 2026 vientimatkoihin ja kansainvälisiin messuihin

15.6.2026
-

Business Tampere kokoaa syksylle 2026 ja alkuvuodelle 2027 laajan joukon kansainvälisiä delegaatioita, messuosallistumisia ja markkina-avauksia. Mukana on mahdollisuuksia muun muassa puolustus- ja kaksoiskäyttöteknologian, ajoneuvoteknologian, teollisuusteknologian, akkuteknologian ja suurhankkeiden parissa toimiville yrityksille.

Uusille markkinoille lähteminen on yritykselle harvoin yksinkertaista. Eri maiden sääntely, liiketoimintakulttuuri, käytännöt ja verkostot vaativat aikaa ja paikallistuntemusta. Yksin otettuna askel voi tuntua suurelta. 

Siksi teemme sitä yhdessä. 

Business Tampereen delegaatiot ja kansainväliset messuosallistumiset auttavat yrityksiä pääsemään oikeiden ihmisten luo, avaamaan olennaisia keskusteluja ja rakentamaan verkostoja uusilla markkinoilla. Samalla yrityksen tarjonta voidaan kytkeä osaksi laajempaa suomalaista osaamistarinaa, Tampereen seudun ekosysteemejä ja vahvuuksia. 

Viesti on yksinkertainen: kansainväliset mahdollisuudet löytyvät usein sieltä, missä asiakkaat, kumppanit ja päätöksentekijät jo ovat. Niitä kohti kannattaa siis lähteä, mutta sitä ei tarvitse tehdä yksin. Joillekin markkinoille osallistumista voidaan tukea myös Business Tampereen hankkeiden kautta. 

Tutustu tuleviin delegaatioihin ja messuihin alta ja valitse, minne yrityksesi haluaa kasvaa seuraavaksi. 

Syksyn 2025 kansainväliset yritysvierailut ja messut

Vuoden 2027 mahdollisuudet 

Mahdollisuuksia on paljon, ja lista täydentyy syksyn mittaa. Jos jokin markkina, tapahtuma tai delegaatiomatka kiinnostaa, ota yhteyttä asiantuntijoihimme. Oikeat yhteyshenkilöt löytyvät sivuiltamme yhteystiedoista. 

Olemme yrityksiä varten – myös uudet ideat ja ehdotukset kansainvälisistä avauksista ovat tervetulleita. 

Lisätietoa

https://www.linkedin.com/in/heiniwallander/

+358 40 7355 177

  • kansainvälistyminen
  • vienti
Siirry takaisin sivun alkuun