Kestävyys alkaa johtamisesta

Powered by Business Tampere

Ajankohta: 11.02.2026 klo 08:30-11:00

Paikka: Kohtaamisia.-tila, Finlayson

Osoite: Satakunnankatu 18 A, 33210 Tampere

Järjestäjä: Business Tampere. Pirkanmaan Yrittäjät, Tampereen kauppakamari, Tampereen kaupungin työllisyys- ja kasvupalvelut

Kieli: Suomi

Ilmoittautuminen päättyy: 09.02.2026 klo 23:59

Ilmoittaudu

Kestävä johtajuus ei ole vain vastuullisia päätöksiä tai hyvinvointiohjelmia. Se on arjen valintoja, jotka rakentavat luottamusta, sitoutumista ja merkitystä.

Tapahtuman aikana sukellamme siihen, miten johtaminen ja organisaatiokulttuuri voivat tukea sekä ihmisten hyvinvointia että organisaation menestystä pitkäjänteisesti muutoksenkin keskellä.

Ohjelma

8.30 Aamukahvi & verkostoitumista
9.00 Johtajuus muutoksessa | Virpi Ojakangas, Ojakangas Coaching Oy
9.20 Tulevaisuuden työpaikka | TBA
9.40 Digitalisaation tuomat muutokset ja mahdollisuudet | Taru Salo, henkilöstöjohtaja, Siili Solutions Oy
10.00 Paneelikeskustelu: Työn uusi aikakausi – strateginen johtajuus, kilpailukyky & toimintaympäristön murros

  • Riikka Helander, HR- ja viestintäjohtaja, Purso Oy
  • Mikko Sävilahti, HUBS
  • Kirsi Orvola, Tilipalvelu Rantalainen Oy

10.30 Kysymyksiä, keskustelua & verkostoitumista
11.00 Tilaisuus päättyy

Tapahtuman juontajana toimii Heli Kurjanen, CEO & CO-founder Augusta Nordic.

Tapahtuman järjestävät yhteistyössä Business Tampere, Pirkanmaan Yrittäjät, Tampereen kauppakamari ja Tampereen kaupungin yrityspalvelut.

Tapahtumassa on mukana verkostoitumisapuri, joka auttaa löytämään oikeat verkostot. Saat linkin verkostoitumisapuriin ilmoittautumisen vahvistusviestissä.

Kenelle: Johtajille, esihenkilöille, yrittäjille sekä HR- ja kehittämisrooleissa toimiville, jotka haluavat vahvistaa kestävää, ihmislähtöistä johtamista ja organisaation menestystä muutoksessa.

Drone Innovation Hackathon Webinar

11.12.2025

Teams

Liike ja Digitaalisuus

11.12.2025-12.12.2025

Finlaysonin Kohtaamisia.-tila

Founders Club

12.12.2025

Platform6 Startup House, 5th floor

Siirry takaisin sivun alkuun