Hei! Tämä tapahtuma on jo järjestetty. Löydät tapahtuman materiaalit tältä arkistosivulta

Hiilineutraalin liiketoiminnan webinaarisarja, osa 4

Ajankohta: 12.01.2026 klo 13:00-16:00

Paikka: Microsoft Teams

Järjestäjä: Kajaanin ammattikorkeakoulu, TEKOJA-hanke

Kieli: Suomi

Tapahtuman alkuperäinen kuvaus:

Kestävyys- ja vastuullisuusvaatimusten koskettaessa yhä useampia organisaatioita, myös hiilineutraalius liiketoiminnassa on noussut yhä keskeisempään rooliin.

Ennakkoilmoittaudu mukaan tammikuussa starttaaviin maksuttomiin webinaareihin, jossa luennoitsijana Sitowisen huippuasiantuntijat!

Webinaarien ajankohdat ja aiheet:

  • 12.1. Klo 13-16 Hiilikompensaatioprojektin suunnittelu ja laskenta
  • 19.1. Klo 13-16 Hiilihyvitysprojektien kaupallistaminen ja vastuullisuusviestintä

Jos et pääse webinaariin kyseisenä ajankohtana, voit katsoa webinaarit myös tallenteena Reppu- järjestelmässä kun ehdit. Repusta löytyvät jo kurssin aiemmat webinaarit.

Lue lisää ja ilmoittaudu webinaareihin linkin kautta!

Ilmoittautuessasi webinaareihin saat myös samalla opinto-oikeuden suorittamaan uudistuvan hiilineutraalin liiketoiminnan opintojaksoa. Ilmoittautuminen on maksutonta, eikä sido suorittamaan opintojaksoa. Voit halutessasi osallistua pelkästään webinaareihin.

TEKOJA-hanke (Toimiva, ekologinen vesi ja jätehuolto) tarjoaa koulutusta puhtaasta siirtymästä, kiertotaloudesta, uudistuvasta vesi- ja jätehuollosta sekä vastuullisesta, kestävästä ja hiilineutraalista liiketoiminnasta. Hankkeen rahoituksen on myöntänyt Jatkuvan oppimisen ja työllisyyden palvelukeskus.

Hei! Tämä tapahtuma on jo järjestetty. Löydät tapahtuman materiaalit tältä arkistosivulta

Business Finland Office hours

29.04.2026

Platform6, meeting room 513 (5th floor)

AIRA – AI-ratkaisuilla inhimillistä kestävyyttä ja tuottavuutta tietotyöhön -hankkeen kick-off

29.04.2026

Keskustakirjasto Oodi ja etäyhteys

Kohtaamisia.aamiaiset yrittäjille

29.04.2026

Kohtaamisia.-tila

Siirry takaisin sivun alkuun