Hei! Tämä tapahtuma on jo järjestetty. Löydät tapahtuman materiaalit tältä arkistosivulta

Tekoälyn soveltaminen yritysten automaatioratkaisuissa 1. työpaja

Ajankohta: 21.05.2025 klo 08:30-12:00

Paikka: Tampereen ammattikorkeakoulu, Oulun ammattikorkeakoulu ja Teams

Osoite: Kuntokatu 3, Tampere

Järjestäjä: Tampereen AMK, Tampereen Yliopisto ja Oulun AMK

Ilmoittautuminen päättyy: 16.05.2025 klo 16:00

Tapahtuman alkuperäinen kuvaus:

Lämpimästi tervetuloa AIKO-hankkeen järjestämään ensimmäiseen työpajaan, jossa käsittelemme tekoälyn nykytilaa ja kuulemme yritysten kokemuksia sen hyödyntämisestä.

Tekoälyn hyödyntäminen yritysten automaatioratkaisuissa eli AIKO-hanke on suunniteltu auttamaan automaatioalan yrityksiä parantamaan tehokkuuttaan, vähentämään kustannuksia ja lisäämään kilpailukykyään tekoälypohjaisten automaatioratkaisujen avulla.

Tämä työpaja tarjoaa ainutlaatuisen mahdollisuuden oppia tekoälyn uusimmista kehityksistä ja saada käytännön näkökulmia sen soveltamisesta eri toimialoilla.

Voit osallistua tapahtumaan Tampereen ammattikorkeakoulun kampuksella, Oulun ammattikorkeakoulun kampuksella tai etäyhteydellä. Lipun valinnassa valitse itsellesi sopivin vaihtoehto.

Hei! Tämä tapahtuma on jo järjestetty. Löydät tapahtuman materiaalit tältä arkistosivulta

Drone Innovation at 5G Counter Drone Arena

21.01.2026-23.01.2026

Nokia Arena

Webinaari: Tekoäly työn tehostajana eli tekoälyn perusteet käytännössä

22.01.2026-22.12.2025

Mennyt tapahtuma

Pirhan palvelut tutuksi – Ehkäisevä työ

23.01.2026

Microsoft Teams

Siirry takaisin sivun alkuun