Johtajuussymposium 2025

Ajankohta: 21.10.2025 klo 13:00-15:00

Paikka: Tampereen yliopiston keskustakampus, Päätalon juhlasali

Osoite: Kalevantie 4, Tampere

Järjestäjä: Tampereen yliopisto

Kieli: Suomi

Siirry tapahtuman sivuille

Johtajuussymposium 2025 – Johtajuus murroksen keskellä

Johtajuussymposium kokoaa jälleen yhteen johtamisen ja yhteiskunnallisen vaikuttamisen huippunimet! Tämä avoin ja maksuton tapahtuma tarjoaa ajankohtaisia näkökulmia ja syvällisiä keskusteluja, jotka yhdistävät eri tieteenalat, yritysmaailman sekä julkishallinnon.

Vuodesta 2012 alkaen järjestetty symposium on vakiinnuttanut paikkansa suomalaisen johtajuuskeskustelun kärkitapahtumana. Nyt jo 14. kertaa toteutettava symposium houkuttelee laajoja yleisöjä inspiroitumaan, verkostoitumaan ja haastamaan ajatteluaan.

Tänä vuonna tapahtuman keynote-puhujina ovat:

  • Puolustusvoimien komentaja, kenraali Janne Jaakkola tuo näkemyksiä johtajuudesta kriisiaikoina ja turvallisuuden merkityksestä päätöksenteossa.
  • Nordean yhteiskuntasuhdejohtaja, entinen pääministeri Jyrki Katainen avaa keskustelua talouden, politiikan ja arvojen risteyskohdista, joissa tulevaisuuden johtajat toimivat.

Lisätietoja ja koko ohjelma sekä ilmoittatuminen tapahtuman verkkosivuilta.

Yritysten aamukahvit: Visuaalinen markkinointi

10.10.2025

Kangasala-talo

Openings – Group exhibition

10.10.2025

Platform6, 1st floor

Työpaja 1: Ensiaskeleet vientiin –  Pohjoismaat ja Baltia

10.10.2025

Kokouskeskus Pellava, nh. Tammer-Koski

Siirry takaisin sivun alkuun