Hei! Tämä tapahtuma on jo järjestetty. Löydät tapahtuman materiaalit tältä arkistosivulta

Työnantajamielikuvan rakentuminen rekrytointiprosessissa ja sen jälkeen

Ajankohta: 29.09.2026 klo 09:00-10:00

Paikka: Teams

Järjestäjä: Live-säätiö sr/ Täsmä-hanke & Messi-hanke

Kieli: Suomi

Ilmoittautuminen päättyy: 28.09.2026 klo 20:00

Tapahtuman alkuperäinen kuvaus:

Live-säätiön koordinoimat Täsmä: täsmäosaamista työelämään-hanke ja Messi-hanke järjestävät yhteistyössä syksyllä 2026 kolmen webinaarin webinaarisarjan, jonka yhteisenä otsikkona on : Työvoimapula vai osaajapula?

Toisessa webinaarissa tiistaina 29.9.2026 klo 9-10.00 käsitellään aihetta Työnantajamielikuvan rakentuminen rekrytointiprosessissa ja sen jälkeen.

Miten työnantajamielikuvaa rakennetaan rekrytointiprosessin aikana? Entä pitkällä tähtäimellä? Missä työnantajamielikuva näkyy, ja ketä halutaan houkutella? Näitä asioita pohditaan webinaarisarjan toisessa osassa työantajamielikuvan asiantuntijoiden johdolla.

OHJELMA:

9.00 Alkusanat ja Messi-sekä Täsmä-hankkeen esittelyt, Pirjo Pellikka, yritysvalmentaja ja Anu Löytönen-Parkkamäki, yritysvalmentaja, Live säätiö
9.10 Henri Soininen, Stars HR Oy: Työnantajamielikuvan rakentuminen rekrytointiprosessissa.
9.30 Merlin Zahkna ja Maria Löfhjelm, UVKY-CASE: Sisäisen ja ulkoisen työnantajamielikuvan luominen sekä pitovoima.
9.50 Loppusanat

Tapahtuma on maksuton.

Hei! Tämä tapahtuma on jo järjestetty. Löydät tapahtuman materiaalit tältä arkistosivulta

ICC Export Mission to Singapore 26-30 October 2026

25.10.2026-30.10.2026

Singapore

Delegation to Ontario, Canada – Explore New Business Opportunities 

26.10.2026-30.10.2026

Toronto, Ontario

Innovaatiosta eurooppalaiseksi TKI-hankkeeksi – Työpaja 1

26.10.2026

Technopolis Yliopistontinne, Austin -kokoustila & Teams

Siirry takaisin sivun alkuun